Kuru Ciltlere Özel Doğal Savaşçılar!

Kuru Ciltlere Özel Doğal Savaşçılar!

Kuru ciltlere özel doğal savaşçılar!

Nemlendiricilerin yanı sıra servet harcamadan da cildinizi kışın kuruluktan kurtarabilirsiniz, bunun yüzde 100 doğal sırrı ise mutfak rafınızda saklı! İşte hem paradan hem de zamandan tasarruf tasarruf ederek kışın cildinize bakım yapmanın yolu...

 

Üzüm çekirdeği, badem, jojoba ve tabii ki hindistancevizi yağı gibi saf, doğal yağlar nemlendirme için çok iyilerdir. Bu yağlar cildinizi yumuşatma, rüzgara ve soğuk havaya karşı koruyucu bir bariyer sağlama hedefini gerçekleştirir.

 

Bal ve yoğurdu karıştırarak vücudunuza ve yüzünüze sürüp yaklaşık on dakika beklettikten sonra duş aldığınızda, kıyaslanamayacak kadar yumuşak, bebek pürüzsüzlüğüne sahip bir cildiniz olur.

 

Shea yağının geçmişi eski Mısır'a kadar uzanıyor, ancak popülerliğini sadece birkaç yıl önce kazanmış olabilir. Afrika'da bulunan Shea ağacının yemişinden elde edilen bir yağdır.

 

Diğer amaçlarının yanı sıra kuru, ağrılı cildi tedavi etmede büyük etkisi olduğundan el losyonlarında, şampuanlarda ve diğer güzellik ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Shea yağı cilt sıcaklığında eridiği için cilt tarafından kolayca emilir. Sadece bu değil, aynı zamanda çatlak cildin onarılmasında son derece faydalı olan A vitamini de içerir.

 

Ne kadar tedavi uygularsanız uygulayın, yeterince su içmeyi unutarak hayal ettiğiniz cilde kavuşmayı bekleyemezsiniz. Kışın, yaz aylarındaki kadar susamayabilirsiniz ancak, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu suyu almayı her zaman kendinize hatırlatmaya çalışın.

 

https://www.milliyet.com.tr/pembenar/galeri/kuru-ciltlere-ozel-5-dogal-savasci-para-ve-zamandan-kazandiriyor-7058708/4

DİĞER HABERLER
İyi Bayramlar..
Sağlıklı Yaşamın Formülü
Concorde Sendromu
Yaşa Bağlı İşitme Azlığı
Down Sendromlu Bireyler
Ruh Sağlığınız İçin Denge Şart
Gençleşmek Çok Kolaymış
Çocuklar Neden Yemek Seçer?
Doktor Yerine Aktara Gidenler İçin Hayati Uyarı
Sahte Gıda Takviyelerindeki Tehlike
Kutlu Olsun...
Prostat Kanseri
6 Portakal Mucizesi
Hangi Vitamin ve Neden?
Vajinal Mantar
Kalp Hastalıklları
Romatizma ve Belrtileri
Mide Yanması Nedir?
Hastalıktan Nasıl Korunurum
Sinüzit nedir?
Yüksek Ateşte Kaçınılması Gereken 7 Hata
Kuru Meyvelere Dikkat!
Çocuklarda Gastrit ve Ülser
Kuru Ciltlere Özel Doğal Savaşçılar!
Gripten Korunmanın Yolu
Bütün Mesele Direncimiz!
Mutlu Yıllar!
Diyabette Bunama Riski
Mucizevi Besin Dağ Çileği
Ağrılarınızı Bitirmek İçin 5 Yöntem

En Çok Okunanlar


Gençleşmek Çok Kolaymış

Yürümek pek çok kişi için yaşamın her anında bir yerlere yetişme telaşıyla sık sık başvurulan bir yöntem. Bu yol, aslında daha sağlıklı bir hayatın da anahtarı.

Yaşa Bağlı İşitme Azlığı

Yaşın ilerlemesiyle birlikte işitmede ve bilişsel becerilerde değişiklikler ortaya çıkmaya başlıyor. Tıbbi hastalıklar, psikolojik faktörler, görme ve işitme bozuklukları gibi duyusal eksiklikler yaşa bağlı bilişsel gerilemeyi hızlandırabiliyor.