Medikal estetik işlemlerde beklentiler değişiyor

Medikal estetik işlemlerde beklentiler değişiyor

Dr. Kürşat Yalvaç

Medikal Estetik işlemler hayatımıza girdiğinden bu yana beklentiler şekillenip doğru noktaya konumlanmaya başlamış bulunmaktadır.

Artık öncelikler daha belirgin, daha dolgun yüz şekillerinden, daha kaliteli, daha doğal, daha genç görünmeye kaymıştır.

Medikal Estetik işlemleri ilk başlarken insanların korktukları durum, aşırı şiş ve şaşkın, doğal olmayan bir görüntüye dönüşmektir.

Yapılan uygulamalar sonucunda böyle görüntülere dönüşmediklerini görünce hep biraz daha fazlasını istemeye başladılar ve bir süre sonra korktukları durum ile yüzleşmek zorunda kaldırlar. Haliyle mutsuzluklar ve memnuniyetsizlikler baş gösterdi ve beklentiler değişmeye başladı.

Bir süre sonra botox ve dolgu uygulamalarını hastalar kendileri ya da doktorları vasıtası ile sınırlamaya başlayarak daha çok anti-aging işlemler ile kombine etme yoluna döndüler.

O halde yeni beklentiler neler?

Artık hastaların beklentileri  öncelikli olmak kaydıyla botox ve doğru miktarlarda dolgu uygulamalarının yanı sıra bir anti-aging programı yapıyoruz.

Antİ-aging denince en çok yaptığımız uygulamalar Somon Dna, Gençlik aşıları, PRP ve mezoterapilerdir. Bu uygulamalarda asıl amaç, cilt kalitesini artırarak daha canlı, parlak, kaliteli bir görüntü sağlarken, aynı zamanda vücudun kendi hücrelerini harekete geçirerek kollajen fibroblast ve elastin sentezlerini arttırmaktır. Ki böylece daha sıkı ve yukarı doğru lifting etkisini görürüz. Aslında yüzümüzün hacmini artırmadan daha sıkı ve genç bir görüntüye kavuşabiliriz.

Doğallık isteyenler ve yaşlanmayı geciktirmeye çalışanlar için, botox ve dolgularını anti-aging uygulamalar ile doğru bir sekilde desteklemeği amaç edinmeliler.

Nice sağlıklı ve genç görünümlü günler dilerim.

 

Dr. Kürşat Yalvaç

info@drkursatyalvac.com

 

DİĞER HABERLER
Kuduz şüphesinde ilk yardım nasıl olmalı?
İnfluenza geri geldi
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
Mitokondrilerimiz Kadar Konuşalım !
Diyabeti Önlemek Mümkün
Saygı İle...
Obezite Kanser Riskini Arttırıyor
Hangi Duygumuzu Yiyoruz?
Hümektan nedir?
Miyastenia Gravis
Bağısak Kanserinde Basit Test
RETİNOIDLER
PNH hastaları korkmamalı
Lejyoner Hastalığı
Güneş koruyucunuzun doğru seçimi
Miyastenia Gravis
Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun!
Bayramda Şekere Dikkat
23 NİSAN KUTLU OLSUN
Hurmanın Sağlığa Faydaları
Fibromiyaljide sağlık için 20 adım
Menisküs Yırtığı Nedir
Her Yönüyle “PPI”
Vertigo Nedir?
Kimyasallar ve Biz-I
Azalmış (Düşük) Yumurtalık Rezervi
Sağlığımızın Demirbaşı
14 Mart Tıp Bayramı
İlaçların Vücuttaki Yolculuğu
Huzursuz Bağırsak Sendromu

En Çok Okunanlar


Diyabeti Önlemek Mümkün

Her yaş grubunda ortaya çıkan diyabet vakalarının sayısı artıyor. Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Erdem Türemen, diyabetin çeşitli organlarda yarattığı etkilerin istenmeyen sonuçlara kadar ilerleyebildiğini belirtti.

Mitokondrilerimiz Kadar Konuşalım !

Kronik yorgunluk sendromu; hastalık tanısı alınmadığı halde fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak yorgunluk veya tükenmişlik halinin 6 aydan uzun sürerek normal hayata devam edememe durumudur.

İnfluenza geri geldi

Domuz gribi olarak bilinen H1N1 Influenza A, yeniden etkisini göstermeye başladı. Son günlerde çevremizdeki pek çok insan yüksek ateş, halsizlik, boğaz ağrısı ve öksürük şikayetleri yaşıyor.