Medikal estetik işlemlerde beklentiler değişiyor

Medikal estetik işlemlerde beklentiler değişiyor

Dr. Kürşat Yalvaç

Medikal Estetik işlemler hayatımıza girdiğinden bu yana beklentiler şekillenip doğru noktaya konumlanmaya başlamış bulunmaktadır.

Artık öncelikler daha belirgin, daha dolgun yüz şekillerinden, daha kaliteli, daha doğal, daha genç görünmeye kaymıştır.

Medikal Estetik işlemleri ilk başlarken insanların korktukları durum, aşırı şiş ve şaşkın, doğal olmayan bir görüntüye dönüşmektir.

Yapılan uygulamalar sonucunda böyle görüntülere dönüşmediklerini görünce hep biraz daha fazlasını istemeye başladılar ve bir süre sonra korktukları durum ile yüzleşmek zorunda kaldırlar. Haliyle mutsuzluklar ve memnuniyetsizlikler baş gösterdi ve beklentiler değişmeye başladı.

Bir süre sonra botox ve dolgu uygulamalarını hastalar kendileri ya da doktorları vasıtası ile sınırlamaya başlayarak daha çok anti-aging işlemler ile kombine etme yoluna döndüler.

O halde yeni beklentiler neler?

Artık hastaların beklentileri  öncelikli olmak kaydıyla botox ve doğru miktarlarda dolgu uygulamalarının yanı sıra bir anti-aging programı yapıyoruz.

Antİ-aging denince en çok yaptığımız uygulamalar Somon Dna, Gençlik aşıları, PRP ve mezoterapilerdir. Bu uygulamalarda asıl amaç, cilt kalitesini artırarak daha canlı, parlak, kaliteli bir görüntü sağlarken, aynı zamanda vücudun kendi hücrelerini harekete geçirerek kollajen fibroblast ve elastin sentezlerini arttırmaktır. Ki böylece daha sıkı ve yukarı doğru lifting etkisini görürüz. Aslında yüzümüzün hacmini artırmadan daha sıkı ve genç bir görüntüye kavuşabiliriz.

Doğallık isteyenler ve yaşlanmayı geciktirmeye çalışanlar için, botox ve dolgularını anti-aging uygulamalar ile doğru bir sekilde desteklemeği amaç edinmeliler.

Nice sağlıklı ve genç görünümlü günler dilerim.

 

Dr. Kürşat Yalvaç

info@drkursatyalvac.com

 

DİĞER HABERLER
Magnezyum Nedir?
Tiroid Bezi
Sahte Güneş Gözlüklerine Dikkat!
Kutlu Olsun...
Nöropatik Ağrı
Kolon Kanseri Semptomları
Neden D3 Vitamini ?
İyi Bayramlar..
Sağlıklı Yaşamın Formülü
Concorde Sendromu
Yaşa Bağlı İşitme Azlığı
Down Sendromlu Bireyler
Ruh Sağlığınız İçin Denge Şart
Gençleşmek Çok Kolaymış
Çocuklar Neden Yemek Seçer?
Doktor Yerine Aktara Gidenler İçin Hayati Uyarı
Sahte Gıda Takviyelerindeki Tehlike
Kutlu Olsun...
Prostat Kanseri
6 Portakal Mucizesi
Hangi Vitamin ve Neden?
Vajinal Mantar
Kalp Hastalıklları
Romatizma ve Belrtileri
Mide Yanması Nedir?
Hastalıktan Nasıl Korunurum
Sinüzit nedir?
Yüksek Ateşte Kaçınılması Gereken 7 Hata
Kuru Meyvelere Dikkat!
Çocuklarda Gastrit ve Ülser

En Çok Okunanlar


Magnezyum Nedir?

Son zamanlarda ismini ne çok duyar olduk değil mi? Mucize anahtar magnezyum. Aslında yıllarca hak ettiği değeri biraz da görememiş bir mineral magnezyum.